Viss atkarīgs no iedzīvotājiem pašiem

Viss atkarīgs no iedzīvotājiem pašiem

Jūrmalā ir simtiem daudzdzīvokļu namu. Katrā no tiem dzīvo visdažādākie cilvēki. Tomēr ir nami, kuros kārtība tiek rūpīgi uzturēta — gadu desmitiem ārdurvis, kāpņutelpas, pastkastītes tiek saglabātas kārtīgas, lai gan, protams, nolietojas, un tādi, kuru iedzīvotāji ne pārāk uztraucas par siltuma zudumiem vai izskatīgām ārdurvīm. „Jūrmalas Namsaimnieka” apsaimniekotajās mājās regulāri tiek veikti remontdarbi — pašiem iedzīvotājiem tikai atliek uzmanīt, lai kārtība arī saglabātos.

 

Pliekšāna iela 92, mājas vecākā Ieva Skangale:

“Ja cilvēki daudzus gadus neiedziļinās mājas lietās, maksājumos, saņem neizprotamus rēķinus un, protams, ir neapmierināti. Tagad esam sākuši skatīt cauri visus maksājumus, runāt ar „Jūrmalas Namsaimnieku” un rast kopīgus risinājumus un uzlabot attiecības. Patlaban mums ar apsaimniekotāju tās ir ļoti konstruktīvas.

Ūdensskaitītājus ar attālināto nolasīšanas sistēmu vēlējās uzstādīt paši mājas iemītnieki. Izlēmām, ka gribam uzlikt kvalitatīvus skaitītājus — vācu vai austriešu ražojuma, jaunus un ar garantiju. Atklājām piecus, sešus dzīvokļus, kuru iemītnieki blēdījās ar skaitītājiem. Diemžēl likums neparedz pret viņiem nekādas sankcijas, un viņu neapmaksāto summu nākas maksāt pārējiem mājas iedzīvotājiem. Tāpēc tagad esam ļoti apmierināti, jo vairs nav nesakritību starp mājas kopējo rādījumu un individuālo skaitītāju summu, un, protams, arī summas ir mazākas. Tāpat cilvēkiem vairs nav nekur jāiet, lai nodotu skaitītāju rādījumus. Esam vienojušies ar „Jūrmalas Namsaimnieku”, ka visi skaitītāju rādījumi tiek nolasīti vienlaicīgi, un esam deleģējuši vienu no mājas iedzīvotājiem, kas asistē „ Jūrmalas Namsaimnieka” darbiniekam pie mājas kopējā skaitītāja rādījumu nolasīšanas.”

Skolas iela 63, mājas vecākā pienākumu izpildītāja Nadežda Mamatova:

“Mūsu mājā nomainīti pilnībā visi stāvvadi — ūdensvads un kanalizācija; uzliktas jaunas past­kastītes; jaunas metāla ārdurvis ar kodu atslēgām; visi mājas logi — sākot ar koplietošanas telpām un beidzot ar dzīvokļiem. Šie darbi paveikti par mājas uzkrājumu līdzekļiem — iedzīvotājiem vairs nebija jāpiemaksā. Visi šie darbi veikti ātri — aptuveni divu gadu laikā, arī ar darbu kvalitāti esam apmierināti. Mums paveicies, ka „Jūrmalas Namsaimniekā” strādā Lauris Ulpe, viņš ir atsaucīgs un laipns.”

Ceriņu iela 32, mājas vecākais Igors Vorobjovs:

“Nesen mūsu mājā izremontēja kāpņu telpu, tagad tā ir tīra un skaista.

Tagad „Jūrmalas Namsaimnieks” mums piedāvā nomainīt ūdens skaitītājus. Tas ir labi, jo kopējais mājas patēriņš nesakrīt ar skaitītāju rādījumiem, godīgajiem iedzīvotājiem jāmaksā arī par tiem, kas krāpjas.”

Ceriņu iela 21,  mājas vecākā Dana Ugarenko:

“Visu laiku esam bijuši „Jūrmalas Namsaimnieka” pārvaldībā, strādājam ar viņiem. Esam apmierināti ar sniegtajiem pakalpojumiem. Šogad ielika jaunus logus, pagājušajā gadā nomainīja nama ārdurvis. Visu izdarīja akurāti, atstāja aiz sevis tīrību.”

 

Saldus iela 5, mājas vecākā pienākumu izpildītājs Imants Pličs:

“Mums bija problēma ar kaķiem. Viņi pa ventilācijas caurumu līda pagrabā sildīties un plēsa nost siltuma caurulēm izolāciju, kā rezultātā radās siltuma zaudējumi. Izlēmām uzbūvēt mājiņu ar siltumizolāciju, lai kaķi varētu tajā atrasties arī ziemā. „Jūrmalas Namsaimnieks” atbalstīja mūsu ideju.

Agrāk mētājās kartona kastes, bļodiņas, tepat blakus karoga masts... Izskatījās briesmīgi. Tagad viss ir sakopts, arī karoga mastu uzlikām citā vietā.“